Фотогалерея 

Випадкові фото:


Велике терново – столиця другого Болгарського царства


Плотина (Вільшанське лісництво)


В Державній Агенції Лісів

 

 
 
 

 

 

  bigmir)net TOP 100

Rambler's Top100

 
  «ХУСТСЬКЕ ЛІСОВЕ ДОСЛІДНЕ ГОСПОДАРСТВО»
    Державне підприємство
на головну       

Лісова сертифікація

 

Сертифікація ведення лісового господарства (або лісова сертифікація) – це відносно новий процес, який швидко розвивається і стрімко змінює звичний вигляд світової торгівлі лісоматеріалами. Якщо раніше при укладанні контрактів на постачання лісопродукції покупців цікавили якість, строки постачання та ціна, то тепер до цих вимог додається ще й вимога екологічної сертифікації.

Соціально орієнтоване ведення лісового господарства сприяє зростанню добробуту місцевого населення і суспільства в цілому, а також стимулює місцеве населення зберігати лісові ресурси.

Економічно життєздатне використання лісових ресурсів означає, що лісове господарство і лісокористування організовані й управляються таким чином, щоб бути прибутковими, проте не за рахунок виснаження лісових ресурсів і природних екосистем.

В Україні сертифікація лісів розпочалася у 2001 році і, як показала практика, позитивно впливає на рівень ведення лісового господарства, збереження біорізноманіття ландшафтів і видів, безпеку праці, а водночас забезпечує вихід на нові ринки продукції. В Україні сертифіковано 1,45 млн. га лісів або 13% площі лісового фонду. При цьому близько 40% загального обсягу заготівель деревини, у тому чи іншому виді експортується. Не менше половини експортованої продукції надходить на екологічно чутливі ринки світу.

Дуже велике значення під час проведення сертифікації має інформація про розташування і стан особливо цінних для збереження лісів. Така інформація (наприклад, про місця поширення рідкісних і червонокнижних видів) є «розпорошеною» за різними джерелами, що перешкоджає об’єктивній оцінці лісів. Тому дуже важливо отримувати її від усіх тих, хто має таку інформацію (наукові заклади, природоохоронні організації, шкільні лісництва) і бажає долучитись до благородної справи збереження цінних видів живої природи.

Процес сертифікації повинен відбуватися за умов відкритості та прозорості через постійне інформування. Адже лісова сертифікація надає можливості для громадськості, місцевих громад та інших зацікавлених сторін для врахування своїх прав та інтересів стосовно лісів та лісового господарства.

Процес сертифікації в нашому лісгоспі почався недавно. В результаті розробляэться  сертифікаційна оцінка для всіх  десяти лісництв. Виділені ділянки особливо цінних лісів – лісів, які мають найбільший вплив на довкілля, на збереження рослинного і тваринного світу. Не забуто і насущні потреби людей у користуванні лісом. Облаштовуються місця відпочинку, виділено лісові масиви, в яких місцеве населення найчастіше збирає гриби і ягоди. Особливу увагу приділено захисним лісам і тим місцям у лісі, де є витоки джерел, в тому числі і мінеральних. Всі проблемні питання користування лісом і деревиною обговорено з сільськими громадами. Процес сертифікації неперервний, він доволі успішно починаэться у лісгоспі.

 

                      Лісова сертифікація 2017 року

         В ІІІ кварталі 2017 року планується проведення аудиту на предмет дотримання вимог міжнародних стандартів ведення лісового господарства підприємства.

       Лісова сертифікація буде проводитись незалежною аудиторською організацією, що гарантує об’єктивну та неупереджену оцінку рівня ведення лісового господарства.

 

  Лісова сертифікація

 

29 вересня в Україні  вшосте відсвяткують глобальну акцію FSC – П’ятниця 2017.

FSC-П'ятниця – це глобальна екологічна акція, мета якої привернути увагу громадськості до теми важливості лісів в житті людини, необхідності відповідального лісокористування, та розповісти про цінності, що охороняє FSC-сертифікація.

FSC-П’ятниця – абсолютний відкритий захід, до якого можуть приєднатись усі бажаючі: бізнес, громадська організація, учнівські класи чи просто відповідальні громадяни. Тому, якщо ви зацікавлені у питанні збереження лісів і прагнете зробити свій внесок у цю справу, реєструйтесь і беріть участь в акції.

Цьогоріч підготовлені різні варіанти участі, різні активності та конкурси, зокрема: 

•    конкурс відеороликів до FSC- П’ятниці для школярів;
•    FSC уроки;
•    фото-квест «Я обираю FSC».

Детальніше дізнатися про ці активності, обрати для себе варіанти участі та зареєструватися в FSC- П’ятниці 2017 можна на сайті події http://friday.fsc.org.ua

У минулому році в святкуванні FSC-П’ятниці взяли участь 1,2 млн. людей з 30 країн світу. Станьте частиною глобальної акції. 

Святкуйте разом з нами!

Національне представництво FSC в Україні
Україна, м. Київ, вул. Генерала Родимцева, 19 (Навчальний корпус №1 НУБіП України), 3 поверх, офіс 116
телефон: +38 044 223-68-45
FSC®  F000237

 

24.10.2017

 ПРИНЦИПИ ЛІСОВОЇ СЕРТИФІКАЦІЇ  

        Лісова сертифікація - це незалежна оцінка стану ведення лісового господарства у відповідності до міжнародних вимог за Принципами і Критеріями Лісової Наглядової Ради ( FSC).

   ПРИНЦИП 1- Відповідність національному законодавству та Принципам FSC.

Господарювання в лісах має здійснюватись з дотриманням вимог внутрішнього законодавства країни, міжнародних договорів і відповідати Принципам і Критеріям FSC.

   ПРИНЦИП 2- Права і обов'язки власників і користувачів.

Вимагає законного підтвердження права власності на землю, чи користування лісом та дотримання прав власників і користувачів лісів, виконання ними відповідних обов'язків.

   ПРИНЦИП 3 - Права тубільних народів.

Вимагає визнання прав тубільних народів на володіння, користування та управління їхніми землями і ресурсами. Для України цей принцип не є актуальним через відсутність тубільних народів на її території.

   ПРИНЦИП 4 - Відносини з місцевим населенням і права працівників.

Вимагає від роботодавців надавати можливості місцевому населенню брати участь в консультаціях щодо можливих соціальних наслідків господарювання, у навчанні та працевлаштуванні, забезпечувати дотримання правил охорони здоров'я та безпеки працюючих і їх права на переговори з ними.

  ПРИНЦИП 5 - Раціональне використання лісу.

Зобов'язує сприяти оптимальному використанню різноманітних лісових ресурсів і їх місцевій переробці, зменшенню відходів під час заготівлі і переробки. Вимагає уникати пошкодження і дотримуватись нормативних обсягів заготівлі природних ресурсів, які забезпечують їх невиснажливе використання.

  ПРИНЦИП 6 - Вплив на довкілля.

Вимагає: забезпечити оцінку лісогосподарських заходів на довкілля до початку їх проведення; охорону рідкісних та зникаючих видів рослин і тварин; збереження лісових територій великої природоохоронної цінності та типових для місцевості лісових екосистем; охорону грунтів від шкідливих впливів під час лісозаготівель.

  ПРИНЦИП 7 - План заходів щодо ведення лісового господарства.

Вимагає складання плану в письмовій формі з чітко сформульованими довготерміновими цілями і завданнями лісового господарства, із способами їх досягнення та виконання, вчасне уточнення, а також доведення до відома громадськості основних елементів плану.

   ПРИНЦИП 8 - Моніторинг та оцінка (нагляд і звітність).

Вимагає ведення нагляду за станом вилучення лісових ресурсів, їх приросту і відтворення; змінами флори і фауни; екологічними і соціальними наслідками лісозаготівель; продуктивністю і ефективністю заходів; простежування 'ланцюжка від виробника до споживача'.

  ПРИНЦИП 9 - збереження лісів великого охоронного значення.

Вимагає проведення оцінок та консультацій по встановленню ознак лісів великого охоронного значення, заходів по збереженню та моніторингу таких лісів.

   ПРИНЦИП 10 - Лісові плантації.

Передбачає вирощування плантацій, які повинні доповнювати систему господарювання і знижувати навантаження на лісові екосистеми та забезпечувати ряд соціальних, економічних вигод і сприяти задоволенню потреб у деревині.

  

Зв’язки з громадськістю

19.11.2018

Пожежонебезпечний період 

 

06.11.18

Рекреаційний пункт Н.Бистрянського л-ва

31.10.18

Некрозні та ракові захворювання

 

 
 
    2009
  Створено студією Вебрики.
Всі права застережено.