Фотогалерея 

Випадкові фото:


В Державній Агенції Лісів


Під час презентації асоціації приватних лісівників


Водоспад Городилів (Хустське лісництво)

 

 
 
 

 

 

  bigmir)net TOP 100

Rambler's Top100

 
  «ХУСТСЬКЕ ЛІСОВЕ ДОСЛІДНЕ ГОСПОДАРСТВО»
    Державне підприємство
на головну       

Міжнародна співпраця

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

ВІДКРИТТЯ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО

НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ (КРНЦ)

У четвер, 18 березня відбулося урочисте відкриття Карпатського регіонального навчального центру (КРНЦ), створеного в рамках Швейцарсько-українського проекту FORZA) спільними зусиллями Держкомлісгоспу та Швейцарсько-українського проекту FORZA за активної підтримки Укрцентркадриліс, УкрНДІГірліс та Івано-Франківського ОУЛМГ. Захід проходив у відремонтованих і обладнаних приміщеннях новоствореного навчального центру за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 31 (1 поверх).

Заступник голови Держкомлісгоспу України Олексій Дмитрович Пристая розпочав зібрання з вітального слова, у якому зазначив значимість КРНЦ у системі професійного вдосконалення кваліфікації лісівників Карпатського регіону, оскільки підходи і матеріали центру враховуватимуть специфіку гірського лісівництва та базуватимуться на передовому міжнародному досвіді і засадах сталого ведення лісового господарства.

Директор Швейцарського бюро з співробітництва в Україні Мануель ЕТТЕР зауважив, що ця подія (відкриття КРНЦ) має надзвичайно важливе значення у розбудові конкурентоспроможної і сучасної системи ведення лісового господарства в Україні, складовою якої є високопрофесійні кадри. Він також висловив сподівання, що підтримка Швейцарської Конфедерації у створенні центру стане одною із складових сталості якісних змін, які відбуваються в галузі в останні роки.

Директор Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства „Укрцентркадриліс” Сергій Петрович ІРКЛІЄНКО зазначив актуальність створення КРНЦ у Карпатському регіоні і його функціонування у системі фахової перепідготовки лісівників України. Центр створено, як структурний підрозділ Укрцентркадрилісу, де підвищуватимуть кваліфікацію лісівники з 4 областей Карпатського регіону: Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької. Крім цієї регіональної особливості роботи центру, його особливість полягає в тому, що програма перепідготовки кадрів включатиме такі теми, як наближене до природи лісівництво, ГІС-технології, співпраця та консультаційні процеси з громадами, розробка дорожньої мережі.

Директор КРНЦ Михайло Васильович ГОШОВСЬКИЙ поінформував присутніх про завдання, поставлені перед Центром, які полягають у підвищенні професійного рівня лісівників саме з гірських – Карпатських областей України. Гірське лісівництво має свої особливості у порівнянні з рівнинним, тому  для України важливою є підготовка спеціалістів, які добре знаються на цих особливостях. Тим більше, що програми навчання включатимуть нові підходи, актуальні для гірських територій всього світу, і України в тому числі,– підходи наближеного до природи лісівництва.

Пан Гошовський розповів, що протягом 2010 року планується проведення двотижневих курсів перепідготовки і підвищення кваліфікації майстрів лісу - основної ланки працівників лісового господарства. Очікується, що за  рік на базі центру пройдуть навчання 200 осіб. Крім цього, між плановими курсами, проводитимуться 2-3-денні навчальні семінари з питань будівництва лісових доріг та охорони і захисту лісу. Навчання в КРНЦ проводитимуть викладачі Національного лісотехнічного університету України (м. Львів), Івано-Франківського університету ім. Стефаника та Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П. С. Пастернака (м. Івано-Франківськ), а також спеціалісти-практики з Івано-Франківського обласного управління лісового і мисливського господарства. Крім теоретичної частини, на курсах буде зроблено наголос і на практичних прикладах, знайомстві з досвідом роботи лісгоспів, лісонасінневих станцій тощо.

Менеджер Швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства в Закарпатті FORZA, Леся Андріївна ЛОЙКО, зазначила, що починаючи з 2004 року, проект FORZA спільно з українськими партнерами працює над впровадженням в Карпатському регіоні нових підходів ведення лісового господарства, - це і наближене до природи лісівництво, планування лісового господарства з залученням місцевих громад, застосування ГІС-технологій, невиснажливі методи лісозаготівлі, багатофункціональність лісового господарства, розробка оптимальних мереж лісових доріг, вдосконалення процесу лісовпорядкування. Проект FORZA продовжуватиме підтримку КРНЦ в поточному році, спрямовану на те, щоб Центр став не тільки закладом підвищення кваліфікації лісівників, а й і потужним центром просування в Карпатському регіоні передових лісогосподарських практик і підходів, в тому числі і напрацювань Швейцарсько-українського проекту FORZA.

Після виступів учасників присутні мали змогу оглянути приміщення новоствореного Центру, розташованого на першому поверсі будівлі, де розміщені УкрНДІГірліс та Івано-Франківське обласне управління лісового і мисливського господарства, загальною площею біля 200 м2. В рамках проекту FORZA за фінансування Швейцарської Конфедерації КРНЦ було облаштовано меблями, комп’ютерною та оргтехнікою, навчальною та методичною літературою, наочними посібниками, обладнано комп’ютерний клас з мережевим ГІС-програмним забезпеченням на 25 робочих місць.

Для більш детальної інформації звертайтеся до Швейцарсько-українського проекту FORZA за тел. +3 8 0312619950/51, email: pcu@forza-ic.com.ua або до КРНЦ за тел. +3 8 0342556552, email:krnc@i.ua.

Зв’язки з громадськістю

21.03.2019

Майбутнє лісу у твоїх руках на Хустщині

20.03.2019

Міжнародний день Землі

13.03.2019

Ранньоквітучі  весняні квіти

 

 
 
    2009
  Створено студією Вебрики.
Всі права застережено.