Фотогалерея 

Випадкові фото:


монастирець 12.04.


будинок Хустського лісництва (м.Хуст, Хустський район)


В Державній Агенції Лісів

 

 
 
 

 

 

  bigmir)net TOP 100

Rambler's Top100

 
  «ХУСТСЬКЕ ЛІСОВЕ ДОСЛІДНЕ ГОСПОДАРСТВО»
    Державне підприємство
на головну       

Міжнародна співпраця

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

ВІДКРИТТЯ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО

НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ (КРНЦ)

У четвер, 18 березня відбулося урочисте відкриття Карпатського регіонального навчального центру (КРНЦ), створеного в рамках Швейцарсько-українського проекту FORZA) спільними зусиллями Держкомлісгоспу та Швейцарсько-українського проекту FORZA за активної підтримки Укрцентркадриліс, УкрНДІГірліс та Івано-Франківського ОУЛМГ. Захід проходив у відремонтованих і обладнаних приміщеннях новоствореного навчального центру за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 31 (1 поверх).

Заступник голови Держкомлісгоспу України Олексій Дмитрович Пристая розпочав зібрання з вітального слова, у якому зазначив значимість КРНЦ у системі професійного вдосконалення кваліфікації лісівників Карпатського регіону, оскільки підходи і матеріали центру враховуватимуть специфіку гірського лісівництва та базуватимуться на передовому міжнародному досвіді і засадах сталого ведення лісового господарства.

Директор Швейцарського бюро з співробітництва в Україні Мануель ЕТТЕР зауважив, що ця подія (відкриття КРНЦ) має надзвичайно важливе значення у розбудові конкурентоспроможної і сучасної системи ведення лісового господарства в Україні, складовою якої є високопрофесійні кадри. Він також висловив сподівання, що підтримка Швейцарської Конфедерації у створенні центру стане одною із складових сталості якісних змін, які відбуваються в галузі в останні роки.

Директор Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства „Укрцентркадриліс” Сергій Петрович ІРКЛІЄНКО зазначив актуальність створення КРНЦ у Карпатському регіоні і його функціонування у системі фахової перепідготовки лісівників України. Центр створено, як структурний підрозділ Укрцентркадрилісу, де підвищуватимуть кваліфікацію лісівники з 4 областей Карпатського регіону: Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької. Крім цієї регіональної особливості роботи центру, його особливість полягає в тому, що програма перепідготовки кадрів включатиме такі теми, як наближене до природи лісівництво, ГІС-технології, співпраця та консультаційні процеси з громадами, розробка дорожньої мережі.

Директор КРНЦ Михайло Васильович ГОШОВСЬКИЙ поінформував присутніх про завдання, поставлені перед Центром, які полягають у підвищенні професійного рівня лісівників саме з гірських – Карпатських областей України. Гірське лісівництво має свої особливості у порівнянні з рівнинним, тому  для України важливою є підготовка спеціалістів, які добре знаються на цих особливостях. Тим більше, що програми навчання включатимуть нові підходи, актуальні для гірських територій всього світу, і України в тому числі,– підходи наближеного до природи лісівництва.

Пан Гошовський розповів, що протягом 2010 року планується проведення двотижневих курсів перепідготовки і підвищення кваліфікації майстрів лісу - основної ланки працівників лісового господарства. Очікується, що за  рік на базі центру пройдуть навчання 200 осіб. Крім цього, між плановими курсами, проводитимуться 2-3-денні навчальні семінари з питань будівництва лісових доріг та охорони і захисту лісу. Навчання в КРНЦ проводитимуть викладачі Національного лісотехнічного університету України (м. Львів), Івано-Франківського університету ім. Стефаника та Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П. С. Пастернака (м. Івано-Франківськ), а також спеціалісти-практики з Івано-Франківського обласного управління лісового і мисливського господарства. Крім теоретичної частини, на курсах буде зроблено наголос і на практичних прикладах, знайомстві з досвідом роботи лісгоспів, лісонасінневих станцій тощо.

Менеджер Швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства в Закарпатті FORZA, Леся Андріївна ЛОЙКО, зазначила, що починаючи з 2004 року, проект FORZA спільно з українськими партнерами працює над впровадженням в Карпатському регіоні нових підходів ведення лісового господарства, - це і наближене до природи лісівництво, планування лісового господарства з залученням місцевих громад, застосування ГІС-технологій, невиснажливі методи лісозаготівлі, багатофункціональність лісового господарства, розробка оптимальних мереж лісових доріг, вдосконалення процесу лісовпорядкування. Проект FORZA продовжуватиме підтримку КРНЦ в поточному році, спрямовану на те, щоб Центр став не тільки закладом підвищення кваліфікації лісівників, а й і потужним центром просування в Карпатському регіоні передових лісогосподарських практик і підходів, в тому числі і напрацювань Швейцарсько-українського проекту FORZA.

Після виступів учасників присутні мали змогу оглянути приміщення новоствореного Центру, розташованого на першому поверсі будівлі, де розміщені УкрНДІГірліс та Івано-Франківське обласне управління лісового і мисливського господарства, загальною площею біля 200 м2. В рамках проекту FORZA за фінансування Швейцарської Конфедерації КРНЦ було облаштовано меблями, комп’ютерною та оргтехнікою, навчальною та методичною літературою, наочними посібниками, обладнано комп’ютерний клас з мережевим ГІС-програмним забезпеченням на 25 робочих місць.

Для більш детальної інформації звертайтеся до Швейцарсько-українського проекту FORZA за тел. +3 8 0312619950/51, email: pcu@forza-ic.com.ua або до КРНЦ за тел. +3 8 0342556552, email:krnc@i.ua.

Зв’язки з громадськістю

12.07.2018

Продовження теми безвідповідального ставлення та забруднення природи (стаття ДП 'Хустське ЛДГ' від 10.07.2018 р. 'ЛІС НЕ СМІТНИК')

10.07.2018

ЛІС НЕ СМІТНИК!

03.07.2018

Тихе полювання.

 

 
 
    2009
  Створено студією Вебрики.
Всі права застережено.