Фотогалерея 

Випадкові фото:


Балканські краєвиди


Весняна посадка за участю ДП 'Хустське ЛДГ', Хустсько РДА, ЗОУЛМГ, шкільного лісництва ДП 'Буштинське ЛГ'


будинок Вишківського лісництва (смт. Вишково, Хустський район)

 

 
 
 

 

 

  bigmir)net TOP 100

Rambler's Top100

 
  «ХУСТСЬКЕ ЛІСОВЕ ДОСЛІДНЕ ГОСПОДАРСТВО»
    Державне підприємство
на головну       

Зв’язки з громадськістю

 

Актуальна інформація

 

  

01.12.2009

Закарпаття матиме своїх тренерів-консультантів сільського туризму

Дванадцятеро закарпатців, котрі цікавляться розвитком сільського туризму, взяли участь у першому модулі тренінгу, який організував Швейцарсько-український проект розвитку лісового господарства в Закарпатті FORZA. Попереду ще два модулі, після яких його учасники та учасниці отримають відповідні сертифікати і зможуть самі проводити подібні навчальні семінари і тренінги для осіб, що тільки починають займатися сільським туризмом. Цікаво, що до цього часу Закарпаття не мало своїх власних тренерів, які могли б надавати потрібну допомогу початківцям.

'Учасники цих тренінгів для тренерів отримають як теоретичні, так і практичні знання з основ сільського туризму, - розповіла координатор проекту FORZA Наталія Волошина. - Під час навчання вони ознайомлюються і з вітчизняним законодавством у сфері туризму, і з законодавством та досвідом інших країн. Крім того, вчаться, як правильно розраховувати вартість своїх послуг, як залучати громаду до розвитку сільського туризму, як створювати і рекламувати атракції для туристів, як планувати діяльність громади, аби вона була успішною. Також під час тренінгу учасники ознайомляться з двома важливими темами - проведенням добровільної екологічної сертифікації і здійсненням категоризації сільських садиб'.

Самі учасники тренінгу, з якими ми поспілкувалися, вражені якістю навчання і кажуть, що обов’язково будуть продовжувати навчання в наступних модулях, що відбудуться в с.Костилівка та с.Богдан. До прикладу, Сергій Степчук, який очолює ужгородську районну спілку сприяння розвитку сільському туризму, переконаний, що тренерська робота конче необхідна для розвитку туризму у краї. Він зауважив, що під час першого модуля, який проводив досвідчений фахівець Юрій Зінько, викладач кафедри туризму Львівського національного університету ім.І.Франка, не було надміру теоретичної інформації, а учасники навчання робили багато практичних вправ.

'Ми, зокрема, самі калькулювали вартість продукту, - каже пан Сергій, - вчилися планувати свою роботу. Такий практичний підхід мені дуже сподобався. Звичайно, дуже важливо також, що на тренінг зібралася хороша команда, ті люди, в очах яких світилося бажання займатися сільським туризмом'.

Учасники тренінгу отримали і обговорили інформацію про український та зарубіжний досвід розвитку сільського туризму, розібралися з законодавчими засадами та правилами роботи садиби і сільського туризму, вчилися розробляти рекламу своїх сіл, оцінювати їх туристичний потенціал. Це програма мінімум, кажуть фахівці проекту FORZA. Отримавши ці знання, учасники тренінгу зможуть далі передавати їх іншим.

Марія Станко з села Нижній Бистрий Хустського району доволі давно приймає туристів. Проте каже, що цього разу дізналася багато нового. 'Завжди дуже цікаво отримувати нові знання, послухати, як працюють інші люди і поділитися своїм досвідом. - Каже пані Станко. - Тим більше, що зараз багато людей хотіли б займатися сільським туризмом. Я спілкуюся з мешканцями з інших сіл Хустського району, і, до прикладу, знаю, що у селі Золотарево уже можна б організувати і провести подібне навчання, бо там є багато охочих займатися сільським туризмом'.

Зауважимо, що проводити усі три модулі тренінгу запросили найдосвідченіших українських експертів, які давно працюють у цій сфері. Окрім уже згадуваного Юрія Зінька, вчитимуть закарпатців також Павло Горішевський та Володимир Триліс. Вони обидва є провідними фахівцями Всеукраїнської спілки сприяння розвитку сільського туризму. Пан Горішевський переважно спеціалізується на законодавстві, маркетингу, торгових марках, локальних брендах, і є, крім того, головою комісії з категоризації сільських садиб. А Володимир Триліс – експерт у питаннях екологічної сертифікації садиб, маркетингу, організації громади та локального партнерства навколо сільського туризму.

Гафія Брана, котра координує роботу з розвитку сільського туризму в селі Богдан Рахівського району, також брала участь у згадуваному навчанні. З-поміж іншого вона відзначає корисні консультації стосовно кредитування розвитку туризму на селі, вимог щодо помешкань, в яких приймають туристів. До речі, пані Брана зауважує, що вже цього місяця у Богдані проведуть екологічну сертифікацію перших садиб. На сьогодні вже сім мешканців села хотіли б займатися сільським туризмом. До речі, на наступному модулі тренінгу, який відбудеться в Костилівці, його учасники якраз ознайомляться з діючими в Україні системами екологічної сертифікації і категоризації садиб сільського туризму.

Ярослав Світлик

  

Зв’язки з громадськістю

12.10.18

Насінневі дерева і їхнє значення у сприянні природному поновленню

10.10.2018

Збір насіння та визначення якості насіння

10.10.2018

Оголошення

 

 
 
    2009
  Створено студією Вебрики.
Всі права застережено.