Фотогалерея 

Випадкові фото:


Велике терново – столиця другого Болгарського царства


Весняна посадка за участю ДП 'Хустське ЛДГ', Хустсько РДА, ЗОУЛМГ, шкільного лісництва ДП 'Буштинське ЛГ'


Директор Бюро з співробітництва Швейцарії в Україні Мануель Еттер, заступник голови Держкомлісгоспу України О.Пристая, директор Закарпатського лісотехнічного коледжу Р.Ковалишин в методичному центрі КРНЦ

 

 
 
 

 

 

  bigmir)net TOP 100

Rambler's Top100

 
  «ХУСТСЬКЕ ЛІСОВЕ ДОСЛІДНЕ ГОСПОДАРСТВО»
    Державне підприємство
на головну       

Зв’язки з громадськістю

 

Актуальна інформація

 

  

25.10.18

Судинний мікоз в дубових насадженнях ДП «Хустське ЛДГ»

Судинний мікоз в дубових насадженнях ДП «Хустське ЛДГ»

Судинний мікоз (трахеомікоз) дуба є інфекційним системним захворюванням дерев, яке розвивається за ендофітним типом. Збудниками хвороби уражується переважно водопровідна система дерева – судини та навколосудинна паренхіма. Захворюванню піддаються насадження всіх вікових категорій, проте з віком частка уражених дерев зростає. Збудники хвороби поширюються по всьому організму рослини і виділяються з усіх її тканин та органів: листя, бруньок, однорічних пагонів, гілок різної товщини, деревини, камбію, коріння, жолудів. У найбільшій кількості збудник хвороби наявний у верхівкових однорічних пагонах, гілках крони та листі, з яких його легше виділити для визначення та підтвердження захворювання і у значно меншій мірі – у тканинах стовбура – камбії та деревині. Хвороба поширена практично по всьому ареалу роду Quercus.

Судинний мікоз протікає у гострій або хронічній формі. При гострій формі всихання дерева відбувається протягом одного вегетаційного періоду або його частини (у залежності від виду збудника). При цьому листя скручується краями доверху, воно стає ясно-зелено-жовтим до бронзового. Всихання листя починається з кінців гілок і швидко охоплює всю крону, а його опадання спостерігається через 6-8 тижнів після спалаху хвороби. При ураженні дерев в кінці вегетаційного періоду – листя всихає без зміни кольору та частково залишається на дереві взимку. Під корою всохлих гілок утворюються скупчення міцелію.

При хронічній формі хвороба може тривати 5-10 років і більше. Саме ця форма має переважне поширення у Східній Європі, в т.ч. Українському Поліссі. Всихання дуба починається з кінців верхівкових гілок. Листя на них стає дрібним, зігнутим, жовтіє, буріє, підсихає та передчасно опадає. Часто на початку вегетації листя, на найбільш уражених трахеомікозом гілках, або не розвивається, або є дрібним і швидко опадає, а верхівкова гілка невдовзі всихає. Поступово всихання охоплює всю крону, поширюючись від верхівки (у дерева формується суховершинність) до середніх та нижніх частин крони; від тонких гілок до опорних. Часто стовбур дерева щільно вкривається короткими водяними пагонами.

При хронічній формі трахеомікозу добре помітним є сезонний прояв хвороби – весною та у першій половині літа відбувається важко помітний розвиток збудника, а початок всихання нових дерев, як правило, візуально спостерігається у серпні-вересні.

У насадженнях дуба, які характеризуються середнім та сильним ступенем ураження судинним мікозом, при повноті 0,7 і вище слід проводити вибіркові санітарні рубки підвищеної інтенсивності, які б мали упереджувальний характер, з більш-менш рівномірною виборкою дерев, всихання крон яких помітно, але ще є меншим 25 % крони – для зменшення кількості наступних прийомів вибіркових санітарних рубок та запобіганню швидкому поширенню захворювання.

Лісовою охороною та спеціалістами  ДП «Хустське ЛДГ» постійно проводиться обстеження насаджень лісфонду підприємства  для виявлення пошкоджених насаджень шкідниками і хворобами, в тому числі і судинним мікозом .

 Фото з вільних джерел.

Документ Microsoft Office Word(3) Документ Microsoft Office Word(1) Документ Microsoft Office Word(2) Документ Microsoft Office Word 

  

Зв’язки з громадськістю

17.02.2019

Навчання по наданню першої медичної допомоги

13.02.2019

Таксація тварин

26.01.19

Браконьєрство

 

 
 
    2009
  Створено студією Вебрики.
Всі права застережено.