Фотогалерея 

Випадкові фото:


Плотина (Вільшанське лісництво)


Теребле-ріцьке водосховище


 

 
 
 

 

 

  bigmir)net TOP 100

Rambler's Top100

 
  «ХУСТСЬКЕ ЛІСОВЕ ДОСЛІДНЕ ГОСПОДАРСТВО»
    Державне підприємство
на головну       

Зв’язки з громадськістю

 

Актуальна інформація

 

  

1.05.13

ПРОФЕСІЯ-ЛІСОРУБ.

Лісоруб, або дроворуб - найдавніша професія. Завданням лісоруба є рубка дерев та їх підготовка до транспортування.

Лісоруб - робітник, що займається рубанням лісу.

Історично професія лісоруба виникла у зв'язку зі зростанням потреби в дереві як будматеріалі, коли почали розвиватися гірнича справа і обробка металів.

У давнину зростаючі громади потребували у все більших кількостях дерева для опалення, будівництва, спорудження укріплень, а також кораблебудування. До початку XX століття лісоруби працювали у тісній співпраці з нині практично вимерлими професіями, такими як вугільники або плотарі. Знаряддям роботи лісорубів здавна була сокира або пила, проте технічний прогрес істотно змінив їх роботу, яка тепер здійснюється за допомогою бензопил або складних машин.

Перед валянням дерева навколо нього забирається чагарник або сніг. Лісоруб валить дерева в просвіти між іншими деревами або в місця, вільні від лісу, так як валити дерево на стіну лісу не можна. Дерева діаметром більше 8 см приземляються в бік природного нахилу стовбура, напрямку вітру або найбільшої маси крони (з попереднім підпиляти дерева).

Після того, як дерево повалено, обрубуються гілки: від комля до вершини, при цьому лісоруб стоїть з протилежного від гілки боку стовбура. Напружені сучки обрубуються після того, як видалені всі сусідні. Якщо дерево знаходиться на схилі (вздовж схилу крутістю 20 ° і більше і впоперек схилу крутістю 15 ° і вище), то його закріплюють, перш ніж рубати гілки, а лісоруб варто з нагірної сторони. Забороняється рубати гілки, стоячи на поваленому дереві або осідлавши його. Після цього стовбури укладаються в штабелі.

Транспортуються стовбури по підготовлених (з прибраними камінням, засипаними ямками) технологічним коридорах, або волокам, в напівпідвішеному або підвішеному стані тракторами. Іноді для трелювання використовуються коні, підковані і спокійні. Типова інструкція з охорони праці «Рубки догляду за лісом і вибіркові санітарні рубки» вимагає не трелювати кіньми на схилі більше 30 °.

Після цього лісосіки очищаються від сучків і порубкових залишків. 

Це дуже сложна і сурова робота, яка вимагає тривалої витримки, міцного здоров'я і багато інших якостей, які  мають  бути присутні у настоящих чоловіків.

В нашому держлісгоспу дуже багато професійних лісорубів, якими ми пишаємося і цінуємо. Кожний рік підприємство влаштовує великий конкурс лісорубів, де приймають участь найкращі наши фахівці.

 

 

  

Зв’язки з громадськістю

21.03.2019

Майбутнє лісу у твоїх руках на Хустщині

20.03.2019

Міжнародний день Землі

13.03.2019

Ранньоквітучі  весняні квіти

 

 
 
    2009
  Створено студією Вебрики.
Всі права застережено.