Фотогалерея 

Випадкові фото:


будинок Монастирецького лісництва (с.Монастирець, Хустський район)


Теребле-ріцьке водосховище


 

 
 
 

 

 

  bigmir)net TOP 100

Rambler's Top100

 
  «ХУСТСЬКЕ ЛІСОВЕ ДОСЛІДНЕ ГОСПОДАРСТВО»
    Державне підприємство
на головну       

Зв’язки з громадськістю

 

Актуальна інформація

 

  

6.03.13

 


 


ПОВАЖНА ПРОФЕСІЯ - ЛІСНИЧИЙ!


 
Лісничий!

Лісничий - це фахівець з лісовпорядкування, захисту та використанню лісу. Багато хто називає лісничого лісником, так от: лісник і лісничий - дві різні професії.

Особливості професії:

Більшість людей плутають лісничого з лісником. Насправді це різні професії, хоч і споріднені.

Лісник, на сьогодняшній день, майстер лісу - це лісовий сторож. Він охороняє свою ділянку лісу від незаконних порубок, полювання та ін.  Лісничий - це головний у лісі. Він відповідає за життя лісового господарства  в цілому, так що приказка «він за деревами не бачить лісу» - не про нього.

Лісничого цікавить не тільки охорона дерев і тварин від злочинців, але і допомога лісу як екосистемі. Лісничий відповідає за те, щоб рубка дерев не шкодила лісу, щоб вирубка  або  місця пожеж вчасно засаджувалися новими деревами, щоб не було завалів старих повалених стовбурів і т.д. Він організовує підготовку насіння та саджанців, визначає час і місце посадки. Завдяки зусиллям лісничого та його помічників, замість пустища може вирости цілий штучний ліс, так звані лісопосадки.

Також лісничі ведуть прокладку просік, які ділять ліс на квартали, на випадок пожежі проводять обкопування лісів по краю (перешкода для низового вогню) і регулярно перевіряють стан просік і  ділянок.

Іншими словами, лісничий займається лісовпорядкуванням, веде господарську роботу - не випадково організації, що управляють лісами, називаються лісгоспами.

Рядовий лісничий підпорядковується головному лісничому лісгоспу.

Щоб ліс залишався здоровим, лісничий відстежує ознаки хвороб, поява комах-шкідників. Якщо потрібно, планує санітарну вирубку дерев. Під час такої вирубки видаляються хворі, пошкоджені і сухі дерева, тобто ті, що вже неможливо вилікувати. Часто хворе дерево саме перетворюється на розсадник шкідників або інфекції. 

Але навіть якщо немає небезпеки зараження, в лісі не повинно залишатися великих завалів. Як і сухостій, вони небезпечні: при лісовій пожежі суха трухлява деревина стане швидким провідником для полум'я.

Щоб правильно провести вирубку, потрібно добре знати біологію шкідників, з якими належить боротися. У деяких випадках вирубку проводять взимку, в інших - влітку і т.д.

 Щоб саджанці перетворилися в ліс, чекати приходиться десятки років.

При цьому треба враховувати, підросла чи зміна постраждалим деревам. Коли мова йде про цінні породи, рідкісні  примірники або просто про дерева, що мають історичне значення, їх намагаються зберігати як можна довше. Для цього використовують спеціальні засоби і намагаються застати проблему на самому початку.

Для хорошої роботи лісничому потрібні глибокі знання, які дає вища освіту.

Проте не треба думати, що лісничий - це стратег лісового господарства, який може тільки керувати і сам своїми руками нічого не робить.

Лісничий повинен добре знати свій ліс і тому багато по ньому ходить. Він бере участь в процесі вирубки, посадки, лікування дерев. Йому трапляється працювати не тільки з картою і олівцем, але також бензопилою і лопатою.

До мінусів роботи лісничого можна віднести те, що його труди деколи дають лише віддалений результат. Агроном, засівая поле кукурудзою, точно знає, що до осені вона поспіє, і якщо не станеться пожежі, війни, посухи або повені, господарство збере врожай. У лісничого все не так. Саджаючи в землю крихітні дубові саджанці, лісничий не може розраховувати, що майбутнім літом він пройдеться під покровом галасливої ​​діброви. Результат буде видно років через тридцять - сорок, а то й через вісімдесят років. І все ж ця робота дуже подобається тим, хто цікавиться рослинами і тваринами, але схильний до роботи не в тиші лабораторій, а серед живої природи.

Робоче місце:

Лісничі працюють в лісопаркових господарствах, лісництвах, лісгоспах,  мисливських господарствах (поряд з єгерями), заповідниках, в фірмах з озеленення міст, на підприємствах із заготівлі та переробки лісу, в експедиціях з лісовпорядкування, екологічних службах, управліннях по лісовому господарству .

Важливі якості:

Професія лісничого передбачає не просто любов до лісу, йому необхідно мислення еколога. Йому потрібні працьовитість, методичність, бажання поповнювати свої знання кожен день. А також міцне здоров'я і здатність до ручної праці.

Знання та навички:

Лісничий повинен знати біологію лісових рослин і тварин, розбиратися в грунтах, розуміти закономірності існування і розвитку лісових екосистем, знати правила захисту від комах-шкідників, пожеж, розбиратися в економічних та юридичних питаннях ведення лісового господарства.

 

  

Зв’язки з громадськістю

21.03.2019

Майбутнє лісу у твоїх руках на Хустщині

20.03.2019

Міжнародний день Землі

13.03.2019

Ранньоквітучі  весняні квіти

 

 
 
    2009
  Створено студією Вебрики.
Всі права застережено.