Фотогалерея 

Випадкові фото:


будинок Монастирецького лісництва (с.Монастирець, Хустський район)Директор Бюро з співробітництва Швейцарії в Україні Мануель Еттер, заступник голови Держкомлісгоспу України О.Пристая, директор Закарпатського лісотехнічного коледжу Р.Ковалишин в методичному центрі КРНЦ

 

 
 
 

 

 

  bigmir)net TOP 100

Rambler's Top100

 
  «ХУСТСЬКЕ ЛІСОВЕ ДОСЛІДНЕ ГОСПОДАРСТВО»
    Державне підприємство
на головну       

Зв’язки з громадськістю

 

Актуальна інформація

 

  

01.12.2009

Закарпаття матиме своїх тренерів-консультантів сільського туризму

Дванадцятеро закарпатців, котрі цікавляться розвитком сільського туризму, взяли участь у першому модулі тренінгу, який організував Швейцарсько-український проект розвитку лісового господарства в Закарпатті FORZA. Попереду ще два модулі, після яких його учасники та учасниці отримають відповідні сертифікати і зможуть самі проводити подібні навчальні семінари і тренінги для осіб, що тільки починають займатися сільським туризмом. Цікаво, що до цього часу Закарпаття не мало своїх власних тренерів, які могли б надавати потрібну допомогу початківцям.

'Учасники цих тренінгів для тренерів отримають як теоретичні, так і практичні знання з основ сільського туризму, - розповіла координатор проекту FORZA Наталія Волошина. - Під час навчання вони ознайомлюються і з вітчизняним законодавством у сфері туризму, і з законодавством та досвідом інших країн. Крім того, вчаться, як правильно розраховувати вартість своїх послуг, як залучати громаду до розвитку сільського туризму, як створювати і рекламувати атракції для туристів, як планувати діяльність громади, аби вона була успішною. Також під час тренінгу учасники ознайомляться з двома важливими темами - проведенням добровільної екологічної сертифікації і здійсненням категоризації сільських садиб'.

Самі учасники тренінгу, з якими ми поспілкувалися, вражені якістю навчання і кажуть, що обов’язково будуть продовжувати навчання в наступних модулях, що відбудуться в с.Костилівка та с.Богдан. До прикладу, Сергій Степчук, який очолює ужгородську районну спілку сприяння розвитку сільському туризму, переконаний, що тренерська робота конче необхідна для розвитку туризму у краї. Він зауважив, що під час першого модуля, який проводив досвідчений фахівець Юрій Зінько, викладач кафедри туризму Львівського національного університету ім.І.Франка, не було надміру теоретичної інформації, а учасники навчання робили багато практичних вправ.

'Ми, зокрема, самі калькулювали вартість продукту, - каже пан Сергій, - вчилися планувати свою роботу. Такий практичний підхід мені дуже сподобався. Звичайно, дуже важливо також, що на тренінг зібралася хороша команда, ті люди, в очах яких світилося бажання займатися сільським туризмом'.

Учасники тренінгу отримали і обговорили інформацію про український та зарубіжний досвід розвитку сільського туризму, розібралися з законодавчими засадами та правилами роботи садиби і сільського туризму, вчилися розробляти рекламу своїх сіл, оцінювати їх туристичний потенціал. Це програма мінімум, кажуть фахівці проекту FORZA. Отримавши ці знання, учасники тренінгу зможуть далі передавати їх іншим.

Марія Станко з села Нижній Бистрий Хустського району доволі давно приймає туристів. Проте каже, що цього разу дізналася багато нового. 'Завжди дуже цікаво отримувати нові знання, послухати, як працюють інші люди і поділитися своїм досвідом. - Каже пані Станко. - Тим більше, що зараз багато людей хотіли б займатися сільським туризмом. Я спілкуюся з мешканцями з інших сіл Хустського району, і, до прикладу, знаю, що у селі Золотарево уже можна б організувати і провести подібне навчання, бо там є багато охочих займатися сільським туризмом'.

Зауважимо, що проводити усі три модулі тренінгу запросили найдосвідченіших українських експертів, які давно працюють у цій сфері. Окрім уже згадуваного Юрія Зінька, вчитимуть закарпатців також Павло Горішевський та Володимир Триліс. Вони обидва є провідними фахівцями Всеукраїнської спілки сприяння розвитку сільського туризму. Пан Горішевський переважно спеціалізується на законодавстві, маркетингу, торгових марках, локальних брендах, і є, крім того, головою комісії з категоризації сільських садиб. А Володимир Триліс – експерт у питаннях екологічної сертифікації садиб, маркетингу, організації громади та локального партнерства навколо сільського туризму.

Гафія Брана, котра координує роботу з розвитку сільського туризму в селі Богдан Рахівського району, також брала участь у згадуваному навчанні. З-поміж іншого вона відзначає корисні консультації стосовно кредитування розвитку туризму на селі, вимог щодо помешкань, в яких приймають туристів. До речі, пані Брана зауважує, що вже цього місяця у Богдані проведуть екологічну сертифікацію перших садиб. На сьогодні вже сім мешканців села хотіли б займатися сільським туризмом. До речі, на наступному модулі тренінгу, який відбудеться в Костилівці, його учасники якраз ознайомляться з діючими в Україні системами екологічної сертифікації і категоризації садиб сільського туризму.

Ярослав Світлик

  

Зв’язки з громадськістю

17.01.19

Підгодівля птахів

28.12.2018

Підгодівля тварин в зимовий період

23.12.18

Робота з шкільними лісництвами

 

 
 
    2009
  Створено студією Вебрики.
Всі права застережено.