Фотогалерея 

Випадкові фото:


монастирець 12.04.


будинок Вишківського лісництва (смт. Вишково, Хустський район)


 

 
 
 

 

 

  bigmir)net TOP 100

Rambler's Top100

 
  «ХУСТСЬКЕ ЛІСОВЕ ДОСЛІДНЕ ГОСПОДАРСТВО»
    Державне підприємство
на головну       

Зв’язки з громадськістю

 

Актуальна інформація

 

  

09.11.2009

Лісове господарство – на варті здоров’я та добробуту людей

Великим багатством для нашого краю є ліси. Бережливе ставлення до них – запорука здоров’я не одного покоління. А на варті цього здоров’я основним бережником є лісова галузь.

Всі ми знаємо, що в Хустському районі, а саме в м. Хуст, є державне підприємство Хустське лісове дослідне господарство, яке здійснює охорону, захист та лісовідновлення лісів. Лісогосподарське підприємтсво налічує 8 лісництв: Хустське, Велятинське, Вишівське, Вільшанське, Березівське, Н.Бистрянське, Монастирецьке, Драгівське, що знаходяться на території району.

В цьому номері „Вісника Хустщини” ми розповімо про одне з цих лісництв, а саме „Хустське лісництво”, контора якого знаходиться у мальовничому куточку  м.Хуст  в урочищі Городилів  по вул. Зарічній над річкою Ріка.

Загальна площа лісництва становить 4063га, його територія є зеленою зоною, де багато дикоростучих  плодів, грибів та ягід,  і населення рік у рік здійснює збір  аронії (горобини чорної), кизилу, суниць, малини, а також грибів.  Багато на території лісництва і дикої фауни (косуля, лісовий кіт, кабан, лисиця, заєць - русак).  А ще на території лісництва знаходиться гідрологічна пам”ятка природи – водоспад „Городилів”. Багате також лісництво на цілющі мінералізовані та немінералізовані джерела.

Лісова охорона Хустського лісництва постійно здійснює контроль за охороною, захистом та відтворенням лісу, веде догляд за меморіальним парком „КРАСНЕ ПОЛЕ”. Запланована робота здійснюється вправно і чітко, тому, що тут працюють відданні своїй справі працівники , які у свій час  перейняли досвід у вмілих своїх попередниках серед яких були Палчей Юрій Іванович, Барзул Михайло Іванович, Калинич Іван Васильович, лісокультурниці – Марущинець Мальвіна Юріївна, Роман Ганна Юріївна та інші, що знаходяться зараз на заслуженому відпочинку .

Також працівники  лісництва постійно проводять  догляд за лісовими насадженнями, в процесі якого також отримують деревину, яка реалізовується споживачам району та місцевим жителям. Так за минулий рік її продано на 500 тис.грн. В першому півріччі ц.р. проведено догляд за насадженнями на площі 3га    і отримано понад   1134 куб.м. деревини, від продажу якої лісництво отримало 246 тис 62 грн. з ПДВ.

Проте в цьому році державою встановлено обмеження на проведення з травня по вересень рубок головного користування в букових насадженнях, що досить негативно вплинуло на фінансово-економічну ситуацію лісового господарства. Суттєво зменшились обсяги заготівлі та реалізації букової деревини, а віддтак і доходи підприємства та податки і внески до бюджетів.

Але не зважаючи на фінансово – економічну кризу в країні яка торкнулась і лісової галузі, лісова охорона підприємства, а в даному випадку, Хустського лісництва, здійснює свої основні функції – охорону, захист та відтворення лісів.

Розповідь про діяльність інших лісництв ДП Хустське ЛДГ читайте у наступних номерах газети.

Наявність привабливих краєвидів, місць відпочинку, рекреаційних обєктів; урочищ багатих на гриби чи ягоди, місць, що приваблюють туристів, школярів чи інших категорій населення (можливо віруючих).Наявність старих дерев чи інших природних обєктів.

Цікаві події з історії розвитку лісництва, можливо були речі чи традиції  які призабулись але їх треба відновити? Можливо лісництво згадувалось в історичних нарисах чи відомих публікаціях?

Історія виникнення (створення лісництва), перші лісовласники цієї території, наступні лісничі чи інші відомі та вшановані працівники (в чому їх заслуги)

  

Зв’язки з громадськістю

17.01.19

Підгодівля птахів

28.12.2018

Підгодівля тварин в зимовий період

23.12.18

Робота з шкільними лісництвами

 

 
 
    2009
  Створено студією Вебрики.
Всі права застережено.