Фотогалерея 

Випадкові фото:


будинок Вишківського лісництва (смт. Вишково, Хустський район)


Майстри лiсу з Карпатського регiону на заняттi в КРНЦ


Традиції древніх болгар – витончена кераміка

 

 
 
 

 

 

  bigmir)net TOP 100

Rambler's Top100

 
  «ХУСТСЬКЕ ЛІСОВЕ ДОСЛІДНЕ ГОСПОДАРСТВО»
    Державне підприємство
на головну       

Зв’язки з громадськістю

 

Актуальна інформація

 

  

09.11.2009

Майбутнє лісу – в руках дітей

Нещодавно за ініціативи та сприяння Швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства в Закарпатті FORZA, відбулася зустріч між юними лісівниками шкільного лісіництва с. Нижній Бистрий (Хустський район) і с.Кам’яниці (Ужгородський район). Мабуть, немає потреби наголошувати на важливості приділення належної уваги вихованню в молоді свідомого ставлення до середовища, в якому вони живуть, зокрема шляхом залучення школярів до роботи в шкільних лісництвах. Користь такої роботи добре відома й відчутна.

Шкільне лісництво Кам’яницької ЗОШ І-ІІІ ст. добре відоме по всій Україні. Воно не раз виборювало призові місця у змаганнях щкільних лісництв. Тому й не дивно, що саме воно було господарем на цій зустрічі. В.о.директора ДП «Ужгородський лісгосп» Василь Кий розповів гостям про лісове господарства Ужгородщини, про багаторічний досвід шкільного лісництва, якому лісівники завжди щиро вдячні за допомогу. Цікавим був виступ помічниці лісничого Нижньобистрянського лісництва Марії Антонь. Місцеве шкільне лісництво ще дуже молоде, воно організовано лише минулого року. Тому дітям так цікаво було дізнатися, чим займаються їхні ровесники в Кам’яниці. А тим було чим похвалитися. Вони лише торік висадили 2 тисячі дерев, почистили лівий берег Ужа від сміття, вивезли звідти понад 4 тонни непотрібу. Юні любителі природи ведуть картки спостереження за довкіллям, за міграційними польотами птахів тощо.

Хоча Нижньобистрівське шкільне лісництво працює ще неповний рік,  юні лісівники взяли активну участь у Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» та висадили 5 тисяч сіянців буку, явора та ясеня на території лісництва, навколо будинку лісництва висадили саджанці. Що цікаво, Нижньобистрівці на власному прикладі продемонстрували односельцям, що не варто вирубувати ялинки на Новий Рік, прикрасивши ялинку на подвір’ї лісництва.

Наймолодший юний лісівник з Нижнього Бистрого Михайлик Дідич, учень 6 класу, на запитання, чому він вирішив працювати у шкільному лісництві, здивував серйозністю своєї відповіді: «Я люблю ліс і хочу, щоб він був гарним».

Для гостей з Нижньобистрівського шкільного лісництва була організована екскурсія екологічною стежкою до Невицького замку та прогулянка територією Ужгородського лісництва. Лісничий Василь Лиситчук показав і розповів юним лісівникам про дендропарк, розсадник, стежку рідкісних видів рослин та індикаторів лісів.

Звичайно ж, діти були задоволені цією навчальною поїздкою і висловили своє щире бажання працювати на користь лісів, покращення як життя лісу, так і свого власного, а відтак й майбутніх поколінь.

Що стосується перспектив роботи шкільного лісництва Нижнього Бистрого – у них є широке поле діяльності і застосування своєї творчої енергії. Проект FORZA, що співпрацює з громадою села і лісництвом з 2004 року, допомагає лісівникам і громаді у виконанні плану розвитку громади, затвердженому у 2007 році. У планах на цей рік – встановлення контейнерів для пластикових пляшок, облаштування туристично-рекреаційного пункту та підтримка шкільного лісництва і залучення школярів до еколого-просвітницьких робіт та озеленення території громади і облаштування рекреаційного пункту інформаційними стендами про село і лісництво.

  

Зв’язки з громадськістю

17.01.19

Підгодівля птахів

28.12.2018

Підгодівля тварин в зимовий період

23.12.18

Робота з шкільними лісництвами

 

 
 
    2009
  Створено студією Вебрики.
Всі права застережено.