Фотогалерея 

Випадкові фото:


монастирець 12.04.


Під час презентації асоціації приватних лісівників


будинок Вишківського лісництва (смт. Вишково, Хустський район)

 

 
 
 

 

 

  bigmir)net TOP 100

Rambler's Top100

 
  «ХУСТСЬКЕ ЛІСОВЕ ДОСЛІДНЕ ГОСПОДАРСТВО»
    Державне підприємство
на головну       

Зв’язки з громадськістю

 

Актуальна інформація

 

  

16.05.2010

 Там, де цвітуть нарциси...

Дивовижний куточок рідної землі. Гори, оповиті ніжним серпанком, кришталево чисті стрімкі гірські ріки, широкі полонини і невимовно прекрасні ліси. Це – Закарпаття, срібна земля, славетна не лише красою та багатством природи, а й горда тими людьми, які живуть на цій землі.

Історія краю цікава й різноманітна. Славну сторінку в її історії вписала і Хустщина, яка дала світові Михайла Андреллу і Василя Довговича, Олександра Маркуша і Василя Вовчка, Василя Добоша і Івана Сабадоша, Юрія Глебу і Степана Бабича...

Саме тут, у славному місті Хусті, столиці Карпатської України, яке розкинулось у долині річок Тиси та Ріки, де цвітуть білі вузьколисті нарциси, знаходиться єдиний у Закарпатті навчальний заклад, який готує спеціалістів для лісової галузі – Закарпатський лісотехнічний коледж.

У системі вищої освіти України коледж є державним вищим навчальним закладом І рівня акредитації, підпорядкований Міністерству освіти і науки України.

Свою історію коледж започаткував у важкі повоєнні роки. Міста і села потребували продукції лісового господарства, а галузь, в свою чергу, гостро відчувала нестачу спеціалістів. Тоді уряд Радянської України 16 липня 1946 року звертається із клопотанням до Ради Міністрів СРСР про створення у Закарпатті середнього спеціального технічного закладу для підготовки спеціалістів лісової промисловості і вже 10 січня 1947 розпочав свою роботу Закарпатський лісотехнічний технікум.

Першим директором спеціального середнього навчального закладу було призначено Мартинченка М.І. У 1947 році було здійснено перший набір студентів на денну форму навчання, а 1952 року – на заочну. У 1951 році відбувся перший випуск молодших спеціалістів. Дипломи про закінчення технікуму отримали 88 осіб. У ті роки підготовка фахівців велась за трьома спеціальностями: „Технологія лісозаготівель”, „Будівництво і експлуатація лісовозних доріг” та „Лісохімічне виробництво”. Кількість студентів в той час складала 120 осіб, а кількість викладачів – 10 осіб.

Поступово кількість студентів збільшувалась, оновлювався і поповнювався викладацький склад. 30 років директором технікуму був Заслужений учитель України Піскун О.М., завдяки якому в 1985 році було зведено нове приміщення навчального закладу на вулиці А. Волошина (сучасна будівля Закарпатського лісотехнічного коледжу). Наступні 19 років ЗЛТТ очолював випускник технікуму Стрижак Г.Ю.

З 2006 року директором лісотехнічного коледжу є Ковалишин Р.В. (на фото)

З кожним роком технікум розростався, зміцнювався. Протягом 1955 – 1985 рр. заново збудовано його матеріальну базу. Загальна площа будівель становить близько 16 тис.кв.м., навчальний корпус має 10 тис. кв. м. площ.

З 1991 року технікум здійснює свою освітньо-професійну діяльність у навчальному комплексі 'Лісотехнічна освіта' з Національним лісотехнічним університетом України. На базі технікуму з вересня 2000 року створено навчально-консультаційний центр університету (наказ Міносвіти і науки України № 320 від 18.07.2000 року), у якому щорічно майже половина випускників коледжу отримує вищу освіту за скороченим терміном навчання.

Наказом Міносвіти і науки України № 79 від 04.02.2006 року Закарпатський лісотехнічний технікум реорганізовано в Закарпатський лісотехнічний коледж Державного вищого навчального закладу “Національний лісотехнічний університет України” як відокремлений структурний підрозділ з правами фінансово-господарської діяльності.

Для забезпечення хороших умов навчання та побуту студентів у коледжі працює 40 кабінетів і лабораторій, дві спортивні зали, актова зала на 425 місць, бібліотека з читальним залом на 100 місць, їдальня на 140 місць, гуртожиток, який може забезпечити проживання 360 студентам. Гуртожиток знаходиться поряд із навчальним корпусом. Кімнати розраховані на проживання у них 2-3 студентів.

Якісне проведення навчально-виробничих практик з усіх спеціальностей забезпечують навчально-виробничі майстерні. Тут є обладнані цехи і відділення: слюсарне, механічне, ковальсько-зварювальне, поточного ремонту двигунів, акумуляторне, інструментальне, машинно-заготівельне, облицювання щитових деталей, повторної машинної обробки, оздоблювальне, складальне, сушильне для лісоматеріалів.

У навчально-виробничому лісництві проводиться комплекс робіт із лісового господарства, лісозаготівлі та виконується робота з первинної переробки деревини. Площа лісів, закріплених за лісництвом коледжу, складає 3650 га, в тому числі 150 га займають ліси першої групи.

У коледжі створені необхідні умови для розвитку творчих здібностей студентів. При кожному кабінеті та лабораторії працюють предметні та технічні гуртки, в яких студенти мають можливість виконувати творчі роботи.

Ведеться робота з комп'ютеризації навчання, обладнано сучасний обчислювальний центр. Студенти та викладачі навчального закладу мають змогу користуватися мережею Internet. Коледж у достатній мірі забезпечений оргтехнікою. Студенти виконують курсові та дипломні проекти з використанням комп'ютерної техніки.

У навчально-виховному і виробничому процесах коледжу задіяні 181 працівник, з них 70 викладачів та майстрів виробничого навчання. Професіоналізм, відмінне володіння методикою викладання предметів викладачами забезпечують якісні знання студентам. На сьогодні у коледжі працює п’ятнадцять Відмінників освіти України, п’ять викладачів-методистів, три старших викладача, вищу категорію присвоєно 38 викладачам, першу – 13 педагогам.
На сьогодні кількість студентів становить близько 800 осіб за денною та заочною формами навчання, з них переважна більшість навчається за рахунок коштів державного бюджету. Найздібніші та найстаранніші отримують іменні стипендії: Закарпатської ОДА, імені колишнього директора коледжу Піскуна О.М.

Студенти денної форми навчання, відповідно до обраної спеціальності, освоюють робітничі професії: тракториста-машиніста, вальника лісу, озеленювача, водія автомобіля категорія «В» і «С», слюсаря-ремонтника та оператора ЕОМ. Після завершення навчання у коледжі, випускникам, які мають базову середню освіту, разом з дипломом видається атестат про повну загальну середню освіту та посвідчення про отримання робітничої професії. За особливі успіхи у навчанні вручаються дипломи з відзнакою, золоті та срібні медалі.

Особливу роль у організації студентського життя належить студентському самоврядуванню. Складовою органів студентського самоврядування Закарпатського лісотехнічного коледжу є студрада гуртожитку. Органи студентського самоврядування опікуються культурно-масовими і спортивними заходами, побутом студентів у гуртожитку, їх поселенням і виселенням і т. д. У коледжі налічується 9 спортивних секцій, серед них: „Настільний теніс”, „Туризм і спортивне орієнтування”, „Волейбол”, „Шахи” тощо.

За роки існування навчальним закладом підготовлено близько 17 тисяч спеціалістів для лісового господарства, лісової, деревообробної та інших галузей промисловості.

Із числа колишніх випускників виросли майстри, інженери, керівники виробництва та владних структурних ланок, науковці. Серед них – Герої Соціалістичної праці Скучка І.М. і Чуса І.В., колишній міністр зовнішніх економічних зв'язків України Герц І.І., заступник Голови Державного комітету по лісовому господарству України Пристая О.Д., завідувач відділу Головної служби кадрової політики Секретаріату Президента України Жураковський Т.Б., президент Державної корпорації Росії з виробництва лісопаперової продукції Тацюн М.В., генеральний директор українсько-австрійського підприємства ТОВ “Фішер-Мукачево” Рябич В.А., доктори та кандидати технічних наук Білей П.В., Якуб В.Ю., Козак В.М., Ковалишин В.Р. та багато інших. Більшість викладачів спецпредметів коледжу – колишні його випускники.

Коледж співпрацює зі спорідненими навчальними закладами Словаччини, Чехії, Угорщини, Швейцарії.
Особливо плідною є співпраця із Швейцарською Конфедерацією. ЗЛТК – один з партнерів Швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства в Закарпатті (FORZA). За підтримки проекту FORZA у коледжі обладнано сучасний комп’ютерний клас, надано робочу станцію ГІС, яка включає потужний комп’ютер, сканер, принтер та спеціалізоване ліцензійне програмне забезпечення, обладнано мультимедійний клас, де студенти можуть навчитися новим навикам створення та проведення презентацій. Участь викладачів коледжу у заходах FORZA розширює їх професійний досвід, який передається студентам та працівникам державних лісогосподарських підприємств.
Коледж також є учасником швейцарської фундації “Bergwald” у швейцарсько-українському проекті “Bergwald”–Лопухово. У якості волонтерів студенти разом з представниками сільської громади беруть участь у підтримці лісової екосистеми.

Державною атестаційною комісією України коледж атестовано і видано ліцензію на право здійснення освітньої діяльності за першим рівнем акредитації з підготовки молодших спеціалістів.
Головне завдання коледжу на сьогодні - підготовка висококваліфікованих фахівців із спеціальностей лісової галузі, надання їм необхідних знань, навичок та вміння працювати в умовах ринкових відносин, виховання творчої особистості.

Нині денною та заочною формами навчання ведеться підготовка фахівців для лісової галузі за 4-ма спеціальностями: „Лісове господарство”, „Експлуатація і ремонт обладнання лісового комплексу”, „Оброблювання деревини”, „Економіка підприємства”.

На денну форму навчання приймаються – особи з базовою загальною середньою освітою (9 кл.) та повною загальною середньою освітою (11 кл.)

На заочну форму навчання – особи з повною загальною середньою освітою (11 кл.)

На всі спеціальності на заочне відділення зі скороченим терміном навчання приймаються особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікованого робітника, тобто після закінчення професійно-технічних училищ, ліцеїв.
На другий курс денної форми навчання, в межах ліцензованого обсягу, за всіма спеціальностями, приймаються особи, які мають повну загальну середню освіту (11 кл.). Юнакам, які навчаються на денному відділенні, надається відстрочка від призову до повного завершення навчання у коледжі.

Вступники з базовою загальною середньою освітою (9 кл.) проходять вступні випробування з української мови (диктант) та математики. Математика профілюючий предмет.

Вступники з повною загальною середньою освітою (11 кл.) зараховуються до коледжу без вступних випробувань за результатами конкурсу сертифікатів зовнішнього оцінювання з української мови та літератури і математики (дійсні сертифікати за 2008, 2009 та 2010 роки).

Особи, які отримали повну загальну середню освіту у 2007 р. і раніше, при вступі на заочну форму навчання, зараховуються до коледжу за їх вибором, на підставі сертифікатів або вступних випробувань з математики та української мови.

Прийом заяв для осіб, які будуть складати вступні випробування - з 15 по 22 липня
Прийом заяв та сертифікатів (на базі 11 класів) - з 15 по 31 липня
Вступні випробування - з 23 липня
Конкурс сертифікатів - 01 серпня

До заяви додається :

Документ державного зразка про освіту (оригінал або його засвідчена ксерокопія).

Сертифікати зовнішнього оцінювання з української мови та літератури і математики для вступників з повною загальною середньою освітою (11 кл.)).

Медична довідка за формою 086-У (оригінал або її засвідчена ксерокопія).

6 фотокарток розміром 3 х 4 см.

Копія довідки ДПА про присвоєння ідентифікаційного номера.

Копія паспорта або свідоцтва про народження.

Встановлені законодавством України документи, що дають право на пільги.

При зарахуванні на державну форму навчання вступник подає оригінали документів особисто.

Документи подаються у папці з трьома конвертами і двома учнівськими зошитами.

Прийом документів проводиться щоденно, крім неділі.

Прийняті у коледж на денну форму навчання забезпечуються гуртожитком і стипендією на загальних підставах.

З 5 липня по 11 липня у коледжі будуть організовані безкоштовні підготовчі курси.

Адреса приймальної комісії коледжу : 90400, Закарпатська обл., м.Хуст, вул. А. Волошина, 66. Т/ф: 5-30-93, тел. 4-35-07, 4-37-05
e-mail: zltk@khust.сom

  

Зв’язки з громадськістю

21.03.2019

Майбутнє лісу у твоїх руках на Хустщині

20.03.2019

Міжнародний день Землі

13.03.2019

Ранньоквітучі  весняні квіти

 

 
 
    2009
  Створено студією Вебрики.
Всі права застережено.