Фотогалерея 

Випадкові фото:


В Державній Агенції Лісів


монастирець 12.04.


Під час презентації асоціації приватних лісівників

 

 
 
 

 

 

  bigmir)net TOP 100

Rambler's Top100

 
  «ХУСТСЬКЕ ЛІСОВЕ ДОСЛІДНЕ ГОСПОДАРСТВО»
    Державне підприємство
на головну       

Акція 'Майбутнє лісу у твоїх руках-2010'

 

 

 

Лісівники запрошують до участі у  Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».

 Весняна посадка лісових культур – це  основа майбутнього лісу.

 

               Ось і прийшла прекрасна пора року - весна. Місцями вже почали з’являтись  перші весняні квіти – проліски, підсніжники, первоцвіти. З приходом весни розпочинаються весняні роботи. У нас у лісовому господарстві – це звичайно посадка лісових культур та сприяння природному поновленню лісу. Кожного року весною,  вже традиційно, з ініціативи Державного  Комітету лісового господарства України за підтримки Міністерства освіти і науки України та на підставі Указу Президента України на території країни триває Всеукраїнська Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Акція розпочинається з 21 березня – це Всесвітній День лісівництва та триває до 22 квітня – це День довкілля. Мета та головне завдання Акції – залучити громадськість, місцеві громади, організації, школи і  інших зацікавлених, до участі разом з лісівниками у відтворенні та створенні  лісу.

             Лісівники й цієї весни запрошують школярів, установи, організації, а також населення сіл та міста до співпраці.

             Всі актуальні події, в ході Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», будуть висвітлюватись в районній газеті «Вісник Хустщини» та районним телебаченням «РТК – Хуст», в рамках  інформаційно – освітньої кампанії державного підприємства «Хустське лісове дослідне господарство», що триває вже другий рік , за підтримки Швейцарсько – українського проекту розвитку лісового господарства в Закарпатській області «FORZA», координатором якої є фахівець з питань взаємодії з засобами масової інформації та зв’язків з громадськістю лісгоспу Калинич Вікторія.

 

 


Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» в лісових господарствах Хустщини

 

         В рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» 12 квітня ц.р. відбулась посадка лісових культур на площі 2 га в урочищі «Водичний» на ділянці № 12 в кварталі № 9 Монастирецького лісництва державного підприємства «Хустське лісове дослідне господарство» Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства. Під час цієї акції було висаджено шість тисяч саджанців бука, явіра, ясена та ялини. Активну участь у створенні майбутнього лісу  приймали  лісівники Монастирецького лісництва під керівництвом лісничого Кадара Богдана Йосиповича, інженер з лісовідновлення Спаська Марія Михайлівна, робітники на лісогосподарських роботах, а також громадськість села –  депутатський корпус с.Монастирець спільно з головою сільської ради Горват Юрієм Андрійовичем та  учні шкільного лісництва ЗОШ с.Монастирець, яке очолюють Горват Наталія Олександрівна від станції «Юних натуралістів», керівник гуртків та Синевич Олександра Павлівна, помічник лісничого Монастирецького лісництва.

           Цього ж дня було висаджено саджанці дуба, ясена, явора у Вишківському лісництві в урочищі «Фенеш» на ділянці площею 2.4га . У посадці лісових культур приймали участь 14 працівників лісової охорони Вишківського лісництва під керівництвом  лісничого Томинець Михайла Васильовича та робітники на лісогосподарських роботах. Також активну участь на весняній посадці, у рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» приймала громадськість смт.Вишково – представники селищної ради спільно з головою Сойковим Карлом Карловичем, школярі ЗОШ смт.Вишково та місцеве населення, яке не байдуже до здорового, екологічно чистого майбутнього нашого чудового краю Закарпаття.

        Наступного дня, 13 квітня також було висаджено саджанці бука, явора, ясена, та ялини на ділянці призначеній для створення лісових культур у Березівському лісництві в урочищі «Скундул» на площі 0.5 га. Для цієї важливої роботи були залучені вся лісова охорона і робітники на лісогосподарських роботах лісництва та громадськість села - працівники Березівської сільської ради, учні шкільного лісництва Березовської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Це шкільне лісництво засноване у 2013  році та очолюється класним керівником Тегза Іваном Івановичем спільно з   помічником лісничого Брода Іваном Миколайовичем і з часу створення його учні приймають активну участь в різних заходах Березівського лісництва.  Сприяв лісгоспу у створенні майбутнього лісу також Хустського центр зайнятості, який направив для цього необхідних робітників.

Для ознайомлення громадськості району з результатами проведення Всеукраїнської Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» та висвітлення весняних робіт у лісовому господарстві  на  посадку лісу було запрошено представників районного телебачення «РТК-Хуст» та  газети «Вісник Хустщини».

        В ході проведення Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» в загально – освітніх навчальних закладах Хустщини до 14 травня 2013  року триває конкурс на кращий малюнок серед учнів молодших 1-4  класів та конкурс на кращий твір серед учнів 5-8 класів на тему «Людина та ліс».

       Разом з весняною посадкою  лісу проводиться  озеленення окремих територій шкіл, садочків, медичних закладів та інших організацій  Хустського району.

 

 


 

                                              ПРИРОДА ПРЕКРАСНА

 

Природа прекрасна, -

Зелені гаї, в гаю соловейко

На гіллі щебече

Над лісом сходить сонечко ясне

І річка між горами шумно тече

 

 

Ось пташка співає, ось квітка цвіте

І дерево пишно стоїть

І ліс шелестить, і річка тече

І вітер у горах шумить

А пташки співають сильніше усе!

 

 

Поглянь ти людино! Невже ти зруйнуєш

Гніздо перепілки, струмок, що блищить?

Невже ти чистенький свій тінь незамітиш

Невже ти природи краси не помітиш

Ні! Ти не можеш такого зробити!

 

 

Невже Ти не знаєш, що дерева – легені

Легені планети – ЗЕМЛЯ

І навіть травинка, що ледь розцвіла

Дають тобі свіже повітря

 

 

Невже ти людино не хочеш того

Щоб було все свіжо, щоб було все гарно

Навчися! Для цього потрібна любов до природи

Недаром і люди це кажуть завжди

Її знай, люби, бережи.

 

Ільницька Олеся - учениця Ракошської ЗОШ І-ІІІ ступенів, смт.Вишково Хустського району

 

Вирощування лісу – першочергове завдання лісівників

Процес вирощування лісу – багаторічна та безперервна праця. Тому для того, щоб в наступному році було чим відтворювати лісові насадження,працівники ДП «Хустське ЛДГ» заготовлинасіння таких порід дерев, як Дуб скельний – 485  кг, Клен несправжньоплатановий (Клен – Явір) – 20 кг, Ясен звичайний – 20 кг, Каштан кінський –  7  кг, Каштан їстівний – 10 кг.

  Зібране насіння для встановлення якості відправляється на перевірку до спеціалізованого підприємства ВП «Закарпатська ЛНЛ» та після отримання відповідного сертифікату, насіння буде висіяне в постійний та індивідуальних розсадниках лісництв, де в майбутньому сіянці будуть використані при посадці лісових культур, а також для доповнення лісових культур та природного поновлення.

 

Від якості посадкового матеріалу залежить майбутнє лісового фонду. А щоб виростити здорові та міцні дерева потрібно мати добре доглянуті саджанці. Саме тому,цієї осені, в Горінчівському лісництві, ДП «Хустське ЛДГ» облаштовано постійний розсадник , загальна площа якого  становить 0,05 га. Де висіяно насіння таких порід як Дуб скельний, Каштан кінський та їстівний, Клен – Явір.

Загалом з початку 2017 року,по держлісгоспу,було заплановано провести лісовідновлювальні роботи на площі 108,7 гектарів, з яких 15.6 гектарів складає посадка суцільних лісових культур. На площі у 43,9 гектарів проводяться заходи сприяння поновлення лісу та вводнедостаючих порід. А також 32,3 гектарів залишено під природне відновлення на ділянках, де, завдяки проведенню лісогосподарських заходів,отримано достатню кількість поновлення корінних лісоутворюючих порід.

Отже, на даний час, на основі затверджених проектів лісових культур, ДП «Хустське ЛДГ» провело осінню посадку на площі 3,1 га ( У Велятинському та Драгівському лісництвах). Та в процесі завершення посадки лісових культур знаходиться Монастирецьке (4,5 га) та Хустське (11,0га) лісництва. Створення лісових культур проводилося посадковим матеріалом вирощеним у власних розсадниках лісництв.

Отож, сподіваємось, що насадження, створені цього року, будуть рости на радість не тільки нам, але й майбутнім поколінням.

 

IMG_20171106_102632 1 9 14 5  09.11.2017 р.


 

Зв’язки з громадськістю

20.03.2018

ЛК 006

06.03.2018

Виїздна нарада спеціалістів з охорони і захисту лісу .

 

 
 
    2009
  Створено студією Вебрики.
Всі права застережено.